כלכלה משתפת ויזמות חברתית- אתגרים והזדמנויות

ביום ראשון 17.4.16 החל משעה 17:00 אנו מקיימים מפגש שני בסדרת "כלכלה משתפת", והפעם בנושא : "כלכלה משתפת ויזמות חברתית – הזדמנויות ואתגרים".
המפגש יתקיים בבניין ניהול וכלכלה, קומה 1, חדר 104.
המשתתפים במפגש: דן לזר ואורן ברייט מקהילת אשרמן (הרצליה), עו"ד גיל קויבסקי, Ouishare ישראל, אייל בלוך וגלית שבו, קבוצת WEconomize ; ד"ר יאיר פרידמן וד"ר צפריר בלוך-דוד, מייסדי קבוצת WEconomize.
הכניסה ללא תשלום, אך יש להירשם מראש בקישור: http://www.meetup.com/StartHub/events/230140451/
תבואו, יהיה מרתק :-)

פירוט מורחב על המפגש, כולל סדר יום ומידע על המשתתפים:

בשנים האחרונות מאפשרות רשתות חברתיות ייעודיות ומשתפות לקהל המשתמשים להפוך לשחקן משמעותי ופעיל בקידום יוזמות חברתיות וקהילתיות. פתרונות אלה מתפשטים באופן מרשים ומאפשרים פיתוח קהילות מחד וקידום עסקים חברתיים מאידך, וזאת מיוזמות קטנות (לדוגמא בניין או שכונה המתארגנים מסביב למטרה) ועד יוזמות ברמת המדינה או אפילו ברמה הגלובלית.
ב-Meetup הקרוב נתאר כיצד פלטפורמות של כלכלה משתפת (WEconomy / Sharing Economy) משפיעות על תחום היזמות החברתית וכן נציג את המגמות, האתגרים וההזדמנויות בתחום זה בארץ ובעולם. תחום הכלכלה המשתפת נחשב על ידי העיתונות בארה"ב ובאירופה כאחד התחומים המשמעותיים ביותר, המעניינים ביותר והצומחים ביותר כיום.
הגופים והאנשים שיתארחו במפגש יציגו את המגמות הללו ויסבירו כיצד החברות שלהם תורמות לפיתוח חברתי. הם יענו על שאלות שונות, כגון:
1. כיצד רותמים קהילות לעשייה? כיצד ניתן לרתום את הכלכלה המשתפת בתהליכים אלה?
2. אילו פתרונות מציעה הכלכלה המשתפת לתחום היזמות החברתית?
3. מהם היתרונות של הכלכלה המשתפת בתחום היזמות החברתית?
את המפגש יובילו ד"ר יאיר פרידמן וד"ר צפריר בלוך, חוקרים, מרצים, יזמים ומייסדים-מנהלים של WEconomize, ששמה לעצמה למטרה לקדם את פיתוח הכלכלה המשתפת בישראל.

לוח זמנים

17:00-17:10 – התאספות
17:10-17:15 – דברי פתיחה – ד"ר אייל בנימין, המכללה האקדמית תל אביב – יפו.
17:15-17:30 – הכלכלה המשתפת והשפעתה על יזמות חברתית: מאפיינים והזדמנויות – ד"ר יאיר פרידמן וד"ר צפריר בלוך-דוד, קבוצת WEconomize (http://weconomize.com).
17:30-17:45 – כיצד הופכים שכונה לקהילה מגובשת? סיפורה של קהילת אשרמן (הרצליה) – דן לזר ואורן ברייט.
17:45-18:00- מהי Ouishare? – עו"ד גיל קויבסקי, Ouishare ישראל.
18:00-18:40 – מה בין יזמות חברתית לכלכלה משתפת (סדנת סימולציה) – אייל בלוך וגלית שבו, קבוצת WEconomize.
18:40-19:00- דיון בפאנל. המשתתפים: ד"ר צפריר בלוך, אייל בלוך, דן לזר, עו"ד גיל קויבסקי.
מנחה: ד"ר יאיר פרידמן.
19:00-19:15 – שאלות מהקהל.
19:15-19:30 – נטוורקינג וקפה.

אודות המרצים

ד"ר יאיר פרידמן
מייסד-שותף של קבוצת WEconomize העוסק במחקר, הוראה, ייעוץ ויישום של פלטפורמות כלכלה משתפת לארגונים בישראל. בעבר עבד וניהל מספר חברות ייעוץ מובילות וכן שימש כמייסד וכאנליסט בכיר בקרנות הון פרטי וחברות השקעה. משמש כיזם וכמשקיע במספר חברות הזנק וכן מייצג ויועץ למשקיעים זרים בישראל מחד ולחברות קטנות ובינוניות ישראליות מאידך.
מרצה לתואר שני במיזוגים ורכישות ואסטרטגיה בביה"ס למנהל עסקים באוניברסיטת תל אביב. בנוסף משמש כמרצה בביה"ס למנע"ס במרכז הבינתחומי הרצליה ובעוד מוסדות להשכלה גבוהה. ליאיר דוקטורט מבית הספר למנהל עסקים של אוניברסיטת תל-אביב, תואר שני MBA מאוניברסיטת תל אביב ותואר BA בכלכלה וניהול מהאוניברסיטה העברית בירושלים.
ד"ר צפריר בלוך-דוד
מייסד-שותף של קבוצת WEconomize העוסק במחקר, הוראה, ייעוץ ויישום של פלטפורמות כלכלה משתפת לארגונים בישראל. בעבר יזם וניהל חברות הזנק במגוון תחומים: ביטחון (מודיעין), אנרגיה ועסקי-חברתי. כיום משמש כיועץ לארגונים ועסקים חברתיים.
לצפריר דוקטורט מבית הספר למנהל עסקים של אוניברסיטת תל-אביב, והוא משמש כמרצה, חוקר, יועץ ויזם בתחום של כלכלה התנהגותית וכלכלה משתפת. הוא מרצה בתחום של יזמות חברתית-עסקית במכללת תל אביב יפו, משמש כחבר סגל במכללה למנהל, שם הוא מלמד על יזמות חברתית-עסקית, ומנחה במרכז הבינתחומי סטודנטים בפסיכולוגיה (תואר שני בהתמחות בקבלת החלטות) על היבטים מעשיים בפסיכולוגיה חברתית.
דן לזר
תושב הרצליה ואב לשניים (וחצי). במקצועו עובד כמנהל השקעות בחברת כלל ביטוח. חבר וועד העובדים בחברה, ופעיל גם בוועד ההורים בבית הספר האזורי. דן הוא ממארגני קבלות השבת השכונתיות בקהילת אשרמן המתגבשת.
אורן ברייט
תושב הרצליה ואב לשתיים. מהנדס מערכת במקצועו העובד בשירות בתי הסוהר. אורן הוא ממארגני קבלות השבת השכונתיות בגינת אשרמן בהרצליה.
עו"ד גיל קויבסקי
מייסד השלוחה הישראלית של Ouishare, קהילה בינלאומית שמטרתה הקמה וטיפוח של חברה שיתופית באמצעות יצירת קשרים בין אנשים, ארגונים ורעיונות על בסיס עקרונות של פתיחות, אמון והגינות. בעל הבלוג הישראלי "כלכלה שיתופית בעברית" ופעיל במיזמים טכנולוגיים וחברתיים. בהכשרתו הוא עו"ד למיסוי בינלאומי וכיום הוא עובד בפירמה בינלאומית לראיית חשבון, בעברו עבד במשרדי עו"ד בארץ ובחו"ל. לגיל תואר ראשון ושני במשפטים מהאוניברסיטה העברית ותואר שני נוסף במיסוי בינלאומי ואירופאי מאוניברסיטת מאסטריכט בהולנד.
איל בלוך
שותף בקבוצת WEconomize. מחנך, פסל חברתי, יזם חינוכי, מייסד-שותף של המכון לחינוך לקיימות ויזמות חברתית במכללת דוד ילין. ממייסדי ומובילי חינוך ולדורף בישראל, יו"ר מוסללה. מייצר תהליכי שינוי חברתי-חינוכי משנת 1991 בדגש על אזורי סכסוך ומצוקה בארץ ובעולם מרמת הילד/ה ועד לרמה של מערכות ארציות ובינלאומית. התכניות שפתח ויישם זכו לאותות הוקרה ופרסים ומה שיותר חשוב יצרו שינוי משמעותי ובר קיימא בחיי קהילות ואנשים מרחבי העולם.
גלית שבו
שותפה בקבוצת WEconomize. מעצבת תעשייתית ומרצה לעיצוב, בעלת סטודיו עצמאי. עוסקת בעשור האחרון במחקר ופיתוח של מוצרים, ממשקים וריהוט ובפרויקטים אישיים המשלבים תעשייה ואקדמיה. בוגרת המחלקה לעיצוב תעשייתי בבצלאל והתכנית לתואר שני (בהצטיינות) בבצלאל.
מרצה מן המניין בחוג לעיצוב תעשייתי מכליל במכללה אקדמית הדסה (ירושלים) ומרכזת את מסלול 'אודות עיצוב' בתכנית לתואר שני בעיצוב תעשייתי, באקדמיה 'בצלאל', ירושלים.